• Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • معرفی کلیه عوامل محیطی موثر بر هوش
  • معرفی انواع روشهای هوش سنجی
  • انجمن تخصصی افزایش هوش کودک
  • معرفی و دانلود موسیقی ، ویدئو های و مجموعه های افزایش هوش
چهارشنبه, 25 دی 1392 00:00

کودکانی که بیشتر بازی می کنند باهوش تر هستند.

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(1 رای)
کودکانی که بیشتر بازی می کنند باهوش تر هستند. کودکانی که بیشتر بازی می کنند باهوش تر هستند. iqmake.com
کارشناس اداره روان وزارت بهداشت با بیان اینکه کودکانی که بیشتر بازی می‌کنند باهوشتر هستد، گفت: کودکان به هنگام بازی نقشهای بزرگسالی خود را تمرین می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مهدیه وارث وزیریان افزود: کودکان از طریق بازیهای گوناگون، بسیاری از قوانین و قواعد زندگی جمعی را فرا می‌گیرند و بازیها در شکل‌گیری شخصیت آنها موثر است.
 

وی اظهار داشت: کودکان در هنگام بازی تجربه کسب می‌کنند بنابراین بزرگسالان باید با توجه به نقش بازی در آموزش کودکان، امکان انجام بازی‌های خلاق را برای آنها فراهم آورند.

 

وزیریان افزود: آنها به هنگام بازی، ادراک، تخیل و مهارتهای ارتباطی خود را شکل می‌دهند و با بازی کردن نقش‌های بزرگسالی خود را تمرین می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه کودکانی که بیشتر بازی می‌کنند باهوشتر هستد افزود: بازی به عنوان اساسی ترین فعالیت کودک محسوب می‌شود و نقش انکارناپذیری در آموزش فکری، اجتماعی و عاطفی کودکان بازی می‌کند و همچنین باعث یادگیری کودک می‌شود. ما به والدین توصیه می‌کنیم اگر بخواهند چیزی را به فرزندانشان آموزش دهند از طریق بازی این کار را انجام دهند زیرا یادگیری بالاتر می‌رود.

 

وزیریان درباره ویژگی یک بازی خوب گفت: یک بازی خوب باید به اندازه کافی سرگرم کننده باشد، حس کنجکاوی کودک را برانگیزد و به کودک احساس نشاط دهد در واقع توانایی‌ها و اعتماد به نفسی که کودک از طریق بازی کسب می‌کند بسیار آسانتر از آموزش سنتی به دست می‌آید چرا که کودک در بازی، صمیمانه و آزادانه احساسات خود را ابراز می‌کند و قواعد ارتباط با کودکان هم سن خویش را می‌آموزد که در نهایت به نوعی فهم ارتباطی می‌انجامد.

 

به گفته وی، بازی نه تنها باعث رشد ذهن کودک می‌شود بلکه معمولا به او کمک می‌کند تا بتواند مشکلات عاطفی  اجتماعی خود را حل کند. کودکانی که در بعضی موارد به سختی خود را با قواعد و مقررات تطبیق می‌دهند، از طریق بازی با کودکان هم سن و سال خود می‌آموزند که باید به قوانین احترام بگذارند.
 
این روانپزشک خاطرنشان کرد: امروزه با رشد و توسعه شهرنشینی و روند رو به رشد تکنولوژی بعید است که کودکان بدون ارتباط برقرار کردن با رایانه رشد کنند. بنابراین به خانواده‌ ها توصیه می‌شود حتما در انتخاب بازیها نظارت کافی داشته باشند و تا حد امکان سعی کنند اگر فرزندشان علاقه دارد با رایانه بازی کند در کنار فعالیتهای دیگر آنها باشد.
 
وی تاکید کرد: بازی می‌تواند به ما نشان دهد که کودک در چه سطحی از رشد قرار دارد و به چه چیزی علاقمند است که با این شناخت و با بکارگیری ابزار و رفتار مناسب بهتر می‌توان باعث شکوفایی هرچه بیشتر این استعدادها و تواناییها شد.

 

منبع :خبرگزاری مهر

خواندن 4654 بار آخرین بار تغییر یافته پنج شنبه, 26 دی 1392 05:44

نمره هوش دلبندتان ؟

100 - 50%
80 - 33.3%
60 - 16.7%
40 - 0%
20 - 0%

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید.
از عضویت شما در خبرنامه متشکریم.